Osocze i fibryna bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe (I-PRP) i fibryna autologiczna (I-PRF) to program biostymulacji komórek skóry.

Proces starzenia się skóry związany jest ze spowolnieniem odnowy komórek ciała i ich zmniejszoną zdolnością regeneracji. Podanie preparatu bogatopłytkowego do tkanki działa poprzez aktywację płytek krwi do produkcji czynników wzrostu.
Wstrzyknięcie preparatu uruchamia proces, którego zadaniem jest stymulowanie komórek macierzystych do namnażania oraz pobudzenie fibroblastów do wytwarzania nowego kolagenu, co ma doprowadzić do regeneracji i odnowy skóry, jej nawilżenia i odmłodzenia.
Zabieg polega na pobraniu krwi pacjenta, odfiltrowaniu jej w specjalnej wirówce, po czym wprowadzeniu w formie autologicznego preparatu osocza bogatopłytkowego (PRP) lub fibryny bogatopłytkowej (I-PRF) przy pomocy iniekcji.

Rewitalizacja skóry twarzy i ciała możliwa jest dzięki tzw. autologicznej odnowie komórek, czyli regeneracji komórek skóry dzięki działaniu własnych czynników wzrostu i mezynchymalnych komórek macierzystych. Wstrzykując preparat bogatopłytkowy w skórę przyspieszamy proces gojenia i odbudowy tkanki.
Wskazany jest dla wiotkiej skóry twarzy i ciała, dla skór ze zmarszczkami, w celu rewitalizacji i regeneracji skóry oraz w wypadku profilaktyki starzenia się skóry i problemach z wypadaniem włosów.

Jaka jest różnica pomiędzy osoczem a fibryną? Otóż autologiczna fibryna jest mocniejszym następcom osocza bogatopłytkowego. Fibryna jest ponadto wspaniałym wypełniaczem, to jej przewaga nad osoczem. Czynniki wzrostu w zabiegu fibryny uwalniają się powoli i długo, w osoczu zaś natychmiastowo lecz przez krótki czas. Idealnym rozwiązaniem jest wykonywać oba zabiegi jednocześnie. Wtedy osiągamy najlepsze efekty zabiegowe.

Fibryna tworzy pod skórą włókna fibryny układające się w siateczkę, dzięki czemu zmarszczki i zagłębienia uwypuklają się. Po wstrzyknięciu do tkanki powoli koaguluje przyjmując postać gęstego żelu dającego efekt naturalnego wypełnienia.

W naszym salonie pracujemy na najlepszych zestawach do osocza i fibryny bogatopłytkowej. Nasze probówki posiadają dwa razy większą pojemność niż inne dostępne na rynku zestawy, dzięki czemu przy jednym zabiegu uzyskujemy 2 razy więcej preparatu do zabiegu!

Zabiegi autologiczne rozpoczynają się od pobrania krwi pacjenta, przez wykwalifikowana pielęgniarkę. Zestawy z których korzystamy są sterylne, jednorazowe oraz posiadają certyfikacje medyczne klasy II B. Wybierając nasz salon masz pewność, że zabieg będzie wykonamy na odpowiedniej wirówce, w sposób prawidłowy i niezagrażający Twojemu zdrowiu.

Efekty serii zabiegów:

 • poprawa kondycji włosów, leczenie łysienia u kobiet i mężczyzn
  rewitalizacja skóry
 • poprawa elastyczności, napięcia i gęstości skóry twarzy i ciała
 • wygładzenie zmarszczek twarzy i dekoltu
 • likwidacja bruzd nosowo- wargowych
 • naturalne wypełnienie okolicy wokół ocz
 • zniwelowanie sińców pod oczami
 • redukcja blizn i rozstępów
 • wygładzenie zmarszczek wokół oczu
 • poprawa ukrwienia skóry
 • przyspieszenie procesów gojenia po zabiegach estetycznych
 • zwiększenie efektywności wypełniaczy
error: Proszę nie kopiować treści.